Jak dbać o dłonie?

Posted on 8 grudnia 2015

Niektórzy ludzie twierdzą, że po dłoniach można poznać prawdziwy wiek człowieka. W rzeczywistości upływ czasu to tylko jeden z czynników, jakie wpływają na wygląd naszych dłoni. Odpowiednia pielęgnacja może sprawić, że będą one dobrze się prezentować nawet po przekroczeniu pięćdziesiątego roku życia. Warto zatem zwrócić uwagę na to, jak powinno się dbać o swoje dłonie.
Podobnie jak w przypadku każdej innej partii ciała, najważniejsze jest to, by nie dopuścić do przesuszenia skóry. Warto zatem pamiętać o regularnym stosowaniu dobrego kremu nawilżającego do rąk. Jednocześnie należy zwrócić uwagę na jakość używanego mydła, ponieważ zawarte w nim składniki mogą sprzyjać wysuszaniu skóry dłoni. Jeszcze bardziej niekorzystny wpływ na stan skóry rąk mają środki czyszczące. W przypadku ręcznego zmywania naczyń należy wybierać płyny z balsamem, który zapobiega wysuszaniu skóry. Jeżeli jest to możliwe, to prace porządkowe należy wykonywać w rękawiczkach.
Jeśli skóra rąk jest w złym stanie, to warto odwiedzić salon kosmetyczny, w którym można wykonać odpowiedni zabieg pielęgnacyjny. Na uwagę zasługuje na przykład zabieg parafinowy. Ręce zanurzane są w ciekłej, ciepłej parafinie, która nawilża i wygładza skórę. Zniszczonym dłoniom może pomóc również peeling kwasowy. Do takiego zabiegu wykorzystuje się między innymi kwas migdałowy albo mlekowy.
Oczywiście, w salonie kosmetycznym można zadbać również o paznokcie. Odpowiedni manicure będzie idealnym dopełnieniem zabiegów poprawiających stan dłoni. Obecnie bardzo popularne są tipsy, jednak osoby ceniące sobie naturalny wygląd mogą ograniczyć się do pomalowania paznokci na ulubiony kolor lub umieszczenia na nich ciekawego wzoru. Na uwagę zasługuje także francuski manicure, który pasuje na każdą okazję.
Tego typu zabiegi powinny wykonywać wyłącznie osoby z odpowiednim doświadczeniem. Dobrych specjalistów nie brakuje przede wszystkim w dużych miastach. Warto polecić na przykład kosmetyczkę z Pruszkowa [zobacz na Świat Urody]. Pruszków to idealne miejsce dla wszystkich ludzi, którzy chcieliby zadbać o wygląd swoich dłoni oraz paznokci. Dobry specjalista z pewnością pomoże w wyborze odpowiednich zabiegów, a następnie wykona je na najwyższym poziomie.

Bez kategorii     , , , , , , , , , , , , , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>