Ortodonta i marzenia o idealnym uśmiechu

Posted on 16 lutego 2017

Lekarz stomatolog, który w szczególnym zakresie zainteresowania ma leczenia wad zgryzu, nazywany jest ortodontą. Głównym działaniem objęte są dzieci i młodzież, gdyż to właśnie w tym okresie życia pomoc specjalisty jest najbardziej potrzebna. To też czas, w którym zgryz dopiero się kształtuje, a więc i łatwiej o jego korekcję. Nie oznacza to jednak, że leczenie dorosłych w tym zakresie jest niemożliwe, wręcz przeciwnie powstają nowe metody działań ułatwiające to zadanie. Stomatolog z pewnością pomoże nam w dobraniu odpowiedniego gabinetu, który zaopiekuje się zdrowiem naszego uśmiechu oraz uśmiechu naszych dzieci. To ważne, by już na samym początku podjąć dobrą decyzję, gdyż takie leczenie do tanich nie należy. Ortodoncja umożliwia ustawienie zębów w idealnej linii na łuku dziąseł. To też metoda skuteczna w osiąganiu proporcji twarzy.

Działania profesjonalnego dentysty w tym zakresie mają na celu nie tylko poprawę naszego wyglądu, ale też standardu funkcjonowania w zakresie życia codziennego, a także ułatwienie higieny jamy ustnej. Prawidłowy zgryz, jest też determinantem zdrowia zębów. Łatwiej utrzymać higienę, a więc i zapobiegać powstawianiu chorób jamy ustnej. Działanie specjalisty tego zakresu, obejmuje stosowanie aparatów ortodontycznych (wikipedia.org/wiki/Aparat_ortodontyczny). Tych jest wiele rodzajów, od stałych, przez ruchome. Wszystko zależy od intensywności wymaganej pomocy oraz naszej determinacji. Warto w tym miejscu wspomnieć, że materiałów, z którego wykonane są aparaty także jest wiele. Najczęściej używanym jest aparat metalowy. Tu można zauważyć kolorowe elementy, które w pewnym momencie stały się wręcz trendem. Dostępne są tez modele porcelanowe, których kolor dostosowany jest do naszego naturalnego uzębienia.

Dobrze jest wiedzieć, że na wizytę u ortodonty, powinniśmy zdecydować się także w sytuacji, gdy mamy problem ze zbyt dużą ilością zębów lub gdy wymagane jest zastosowanie implantu w celu uzupełnienia ubytku. Wszechstronność profesjonalisty z zakresu ortodoncji jest zadziwiająca. To jednak na nas leży obowiązek zadbania o pierwszy krok, jakim jest wybór tego najlepszego i najbardziej komfortowego dla nas gabinetu (dentysta-stomatolog.com/zielona-gora,1.html). Pamiętaj, jeśli zauważysz, że Twoje dziecko posiada niepożądane nawyki, takie jak obgryzanie paznokci czy innych przedmiotów lub jeśli zauważyłeś, że podczas snu szoruje zębami lub w inny nietypowy sposób naraża swoje zęby na nieprawidłowości – REAGUJ. To bowiem pierwszy czynnik wywołujący wady zgryzu.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>