Szampony domowej roboty w walce z suchą skórą głowy

Posted on 26 października 2016

Stres, klimatyzacja, przemęczenie, zbyt częste mycie głowy – to tylko kilka czynników powodujących, że problem suchej skóry głowy dotyka coraz większej liczby kobiet. W walce z tą dolegliwością na pewno pomocna okaże się wizyta w salonie kosmetycznym gdzie można poddać się specjalistycznym kuracjom ukierunkowanym na pielęgnację skóry głowy, dobry gabinet znajdziesz na swiaturody.com. Poza zabiegami warto także pomyśleć o sięgnięciu po 100% naturalne szampony.

Jak je znaleźć?

Z pewnością wykwalifikowana kosmetyczka z Gdańska zna kilka sprawdzonych receptur, które pozwolą na przygotowanie właściwego preparatu. W walce z suchą skórą głowy poleciłabym ona skorzystanie z poniższych przepisów.

1. Szampon na bazie surowego miodu organicznego

Miód poza słodkim smakiem powodującym uśmiech na naszej twarzy potrafi również korzystnie wpłynąć na suchą skórę głowy. Wszystko dzięki jego antygrzybicznych i przeciwzapalnym właściwościach. By poczuć drzemiącą w nim moc wystarczy nanieść miód na skórę głowy i wmasowywać go przez 1-2 minuty, odczekać od kilku do kilkunastu minut, a potem zmyć go przy użyciu ciepłej wody.

2. Szampon na bazie olejku z drzewa herbacianego

By sporządzić ten szampon należy zmieszać ½ łyżeczki olejku lawendowego z ½ łyżeczki organicznego olejku z drzewa herbacianego oraz ¼ łyżeczki kwasu salicylowego i dokładnie 3 kroplami olejku pochodzącego z mięty pieprzowej. Tak przygotowaną miksturę powinno się nanieść na włosy i myć głowę jak zwykle.

3. Szampon na bazie żelu aloesowego

Aloes jest powszechnie znany ze swych łagodzących właściwości, dlatego osoby o suchej skórze głowy powinny bezwzględnie sięgnąć po szampon stworzony na jego bazie. Celem stworzenia go, należy przy pomocy łyżki lub trzepaczki połączyć ze sobą ¼ żelu aloesowego z ¼ szklanki płynnego mydła kastylijskiego. Następnie do tych dwóch składników należy dodać ¼ łyżeczki oliwy z oliwek oraz łyżeczkę gliceryny. Po wymieszaniu wszystkich składników szampon jest już gotowy do zastosowania.

4. Szampon na bazie sody oczyszczonej

Soda oczyszczona to produkt powszechnie znany ze swych pozytywnych właściwości dla zdrowia i urody. By móc skorzystać z kryjącego się w niej bogactwa powinno się zmieszać ze sobą kubek ciepłej wody, 5-8 kropel olejku rozmarynowego oraz łyżkę stołową sody oczyszczonej. Grubą warstwę tak sporządzonego roztworu należy nanieść na głowę i pozostawić na 2-3 minuty. Po upływie tego czasu szampon można zmyć stosując najpierw ciepłą, a potem zimną wodę.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>