Szyna na noc

Posted on 12 października 2016

Aby mięć cały czas zdrowy piękny uśmiech trzeba przede wszystkim o zęby dbać. Jest to bardzo ważne w każdym wieku. Wiele osób uważa, że wystarczy raz na jakiś czas iść do dentysty, założyć plombę i wybielić, jednak jest to bardzo mylne myślenie. O zęby trzeba dbać również samemu poprzez ich mycie i stosowanie środków pomocniczych. Bardzo ważne przy utrzymaniu zdrowych zębów jest również to, co jemy i to, co pijemy. Trzeba pamiętać, że podczas chorób przewlekłych bardzo często znajduje się ich odzwierciedlenie w zębach i wiele osób nie wiedząc tego nie przywiązuje do zębów większej uwagi niż zawsze, co kończy się ich wypadaniem. W mieście Toruń dentyści zwracają na to szczególną uwagę. Podczas życia w dużym stresie bardzo dużo osób znajduje ujście emocji w śnie, jednak ten sen nie zawsze jest spokojny i u osób znerwicowanych można zauważyć zgrzytanie zębami przez sen. Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ ściera się w ten sposób zęby, przez co stają się krótsze i osłabione, bo jednocześnie ściera się szkliwo. Można zapobiec takiemu zjawisku poprzez stosowanie specjalnych szyn nazębnych na noc.

Na rynku są dostępne ich najróżniejsze rodzaje, jednak zasada ich stosowania jest jedna. Takie szyny wykonane są z silikonu. W pierwszej kolejności, ze względu na to, że będą one stosowane w jamie ustnej trzeba szynę wyparzyć. Następnie trzeba ją zalać wrzątkiem na około 1 minutę, żeby stała się miękka i elastyczna. Po tym czasie szynę trzeba wyjąć i pozwolić jej chwilę pooddychać, żeby lekko ostygła. Następnie trzeba ją założyć na dolną szczękę, dokładnie docisnąć palcami, żeby przylegała do każdego zęba i zacisnąć górną szczęką. W ten sposób zrobi się odlew idealnie pasujący na zęby. W dalszej części trzeba odlew ostudzić, odciąć części, które przeszkadzają i uwierają w dziąsła i można spokojnie na noc zakładać szynę. Po każdym użyciu czyści się ją w ten sam sposób co zęby, czyli pastą i szczoteczką do zębów. Jak widać na wszystko znajdzie się rozwiązanie, a środki dostępne na rynku są bardzo zróżnicowane. Najważniejsze jest zasięgnąć opinii specjalisty, których w Toruniu nie brakuje. Każdy lekarz zna rożne rozwiązania i na pewno doradzi coś odpowiedniego dla danej osoby. Nie można się wstydzić pytać, bo kto pyta i rozmawia szczerze z dentystą ten nie ma problemu z zębami.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>